O mně

HOLA,

Jsem Kristy a pomáhám lidem rozmluvit se španělsky.

Jako malá jsem poslouchala španělské písničky a koukala se na mexické telenovely v původním znění.  Pamatuji si, že jsem neměla tehdy žádné učebnice na španělštinu a ani jsem neměla možnost navštěvovat jazykový kurz, ale jednoduše jsem si ho díky jeho melodii zamilovala. Teprve na gymnáziu jsem měla tu možnost se ho začít učit naplno. Krajská kola konverzační soutěže ve španělštiny mi pomohla získat sebedůvěru a já věděla, že se chci po maturitě věnovat pouze tomuto jazyku.

Nakonec jsem si k tomu přidala i angličtinu a vznikla skvělá kombinace: bakalářský obor na specializaci v pedagogice s angličtinou a španělštinou. No jo, jenže k tomu, aby člověk doopravdy zažil i kulturu toho jazyka, je potřeba, aby vycestoval do zahraničí. A uskutečnilo se to. Můj první pobyt ve Španělsku byl v roce 2012, kdy jsem na Filozofické fakultě v Granadě studovala jeden semestr španělskou filologii.

Studijní pobyt mi umožnil rozmluvit se a poznat zajímavé španělské zvyky a tradice.

Hodně času mi zabírala angličtina (za kterou jsem teď opravdu ráda, že jsem vystudovala 🙂 ), a tak jsem se po dokončení bakaláře přihlásila na navazující magisterské studium Španělské filologie v Olomouci. 

Pouze studium jazyka mi nestačil, a proto jsem v létě 2015 odjela pracovat do jazykové školy v centru Barcelony jako marketingová asistentka. Hodnotím to jako nejlepší, co jsem mohla udělat. Obrovská zkušenost a skvělí noví kamarádi, to se jen tak nezapomene. 🙂 Navíc jsem se rozmluvila i v angličtině a po návratu mě oslovilo pár studentů, kteří se chtěli naučit španělsky nebo získat sebevědomí v angličtině.

A proto vznikla myšlenka založit si web a facebook stránku a pomoct ostatním se rozmluvit, ať je to ve španělštině nebo angličtině.

Prozradím vám něco navíc o mně. Pocházím ze Srbska a v Čechách žiju od 15ti, jsem ukecaná a velká optimistka, ráda poznávám nové lidi, mluvím česky, španělsky, anglicky a samozřejmě španělsky :), miluji dlouhé procházky a cestování, nejraději mám bílé polosladké víno a caffè latte.

V Barceloně popíjím sangrií a vychutnávám si kafe v práci. 🙂